Το Σάββατο 19/11 και την Κυριακή 20/11 θα πραγματοποιηθούν δωρεάν στειρώσεις στο κτηνιατρείο του Δημήτρη Παπαντριανταφύλλου στο Μαντούδι.
Η Δημοτική αρχή παρακαλεί τους συμπολίτες να συνεργαστούν με την ομάδα που θα συλλέγει τα αδέσποτα ζωάκια.
“Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους Εθελοντές Κτηνιάτρους Ελλάδος, στον φίλο κτηνίατρο Δημήτρη Παπαντριανταφύλλου που χωρίς το δικό του φιλότιμο δεν θα μπορούσε να γίνει κάτι, στον Δημότη μας Αποστόλου Κώστα και στον πρόεδρο της Λίμνης Γιάννη Τριανταφύλλου που έφεραν αυτό το αποτέλεσμα. Το πρόβλημα των αδέσποτων ζώων είναι από τα πλέον σημαντικά σε όλους τους δήμους της χώρας.
Ο Δήμος μας έχει ενταχθεί σε χρηματοδοτικό πρόγραμμα για την κατασκευή καταφυγίου αδέσποτων ζώων όμως το κενό νόμου που υπάρχει για την ίδρυση του δεν μας δίνει την δυνατότητα να δημοπρατήσουμε το έργο. Ελπίζουμε να βγει επιτέλους η περιβόητη ΚΥΑ
Υγ. Κάνοντας την αυτοκριτική μας ως δημοτική αρχή ίσως θα έπρεπε να έχουμε κάνει περισσότερα για τα αδέσποτα ζώα όμως είναι ένα θέμα που μας απασχολεί ιδιαίτερα και ξεκινώντας από αύριο θα προσπαθήσουμε για το καλύτερο", επεσήμανε ο Δήμαρχος Μαντουδίου Λίμνης Αγ. Άννας Γ. Τσαπουρνιώτης.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση σε αυτές τις τεχνολογίες θα επιτρέψει σε εμάς να επεξεργαστούμε δεδομένα όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.
Λειτουργικά
Πάντα ενεργό
Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση είναι απολύτως απαραίτητη για τον νόμιμο σκοπό της δυνατότητας χρήσης συγκεκριμένης υπηρεσίας που ζητείται ρητά από τον συνδρομητή ή τον χρήστη ή με αποκλειστικό σκοπό τη μετάδοση επικοινωνίας μέσω δικτύου ηλεκτρονικών επικοινωνιών.
Προτιμήσεις
Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση είναι απαραίτητη για τον νόμιμο σκοπό της αποθήκευσης προτιμήσεων που δεν ζητούνται από τον συνδρομητή ή τον χρήστη.
Στατιστικά
Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση που χρησιμοποιείται αποκλειστικά για στατιστικούς σκοπούς.Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση που χρησιμοποιείται αποκλειστικά για ανώνυμους στατιστικούς σκοπούς. Χωρίς κλήτευση, η εθελοντική συμμόρφωση εκ μέρους του Παρόχου Υπηρεσιών Διαδικτύου ή πρόσθετες καταγραφές από τρίτο μέρος, οι πληροφορίες που αποθηκεύονται ή ανακτώνται για το σκοπό αυτό από μόνες τους δεν μπορούν συνήθως να χρησιμοποιηθούν για την αναγνώρισή σας.
Εμπορικής Προώθησης
Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση απαιτείται για τη δημιουργία προφίλ χρηστών για την αποστολή διαφημίσεων ή για την καταγραφή του χρήστη σε έναν ιστότοπο ή σε διάφορους ιστότοπους για παρόμοιους σκοπούς εμπορικής προώθησης.