Στα ύψη ο υδράργυρος και σήμερα στο νησί μας! Ευβοιώτες και τουρίστες έχουν κατακλύσει τις παραλίες αναζητώντας μια ανάσα δροσιάς.
![](https://eviawoman.gr/wp-content/uploads/2022/07/IMG_4289-1024x768.jpg)
Στις Αλυκές Δροσιάς μια από τις παραλίες που διαθέτουν και γαλάζια σημαία, από νωρίς το πρωί οι λουόμενοι απολαμβάνουν τον ήλιο και την θάλασσα, με ή χωρίς ομπρέλα, ενώ και στα παραλιακά καταστήματα δύσκολα βρίσκεις διαθέσιμο τραπέζι.
![](https://eviawoman.gr/wp-content/uploads/2022/07/IMG_4293-1024x768.jpg)
Η Ελένη που βρέθηκε στην παραλία των Αλυκών με την οικογένειά της από την Αθήνα, μας ανέφερε πως είναι η αγαπημένη της παραλία και σύντομα θα την επισκεφθεί ξανά. Δήλωσε μάλιστα fan του site eviawoman.gr, που της δείξαμε, γιατι όπως είπε η φωνή μας, εμάς των γυναικών, πρέπει να ακούγεται δυνατά μήπως έτσι μειωθει η βία που σήμερα είναι περισσότερο έντονη από ποτέ.
![](https://eviawoman.gr/wp-content/uploads/2022/07/20220731_200822-1024x641.jpg)