Με απόλυτη επιτυχία συμμετείχε η αγωνιστική ομάδα του Ευβοϊκού Γ.Α.Σ. στους διασυλλογικούς κολυμβητικούς αγώνες «Cvetnica ’23» που πραγματοποιήθηκαν στην Σόφια της Βουλγαρίας, με την συμμετοχή 600 αθλητών-τριων από 30 ομάδες της Βουλγαρίας, το διήμερο 24 – 25 Μαρτίου. Ο Ευβοϊκός ΓΑΣ κολύμπησε στο κλειστό κολυμβητήριο της Σόφιας “DIANA Swimming poll”, με δεκατρείς (13) αθλητές – τριες, κατακτώντας 18 μετάλλια συνολικά (4 χρυσά – 6 – αργυρά – 8 χάλκινα).
Οι κολυμβητές – τριες του συλλόγου, κέρδισαν σημαντικές αγωνιστικές εμπειρίες, και είχαν την δυνατότητα να γνωρίσουν και να έρθουν σε επαφή με αθλητές-τριες από την Βουλγαρία.
Ευχαριστούμε θερμά, Τον σύλλογο της Σόφιας Olimpia, που διοργάνωσε και μας κάλεσε στους αγώνες. Τον πρόεδρο της Βουλγαρικής κολυμβητικής ομοσπονδίας, Georgi Avramchev, που μας φιλοξένησε. Τον Α.Ο. Αιγάλεω , συνοδοιπόρο και συναθλητή, στο ταξίδι αυτό. Τους γονείς των αθλητών – τριων , που μας συνόδευσαν για την βοήθεια τους. Αναλυτικά τα μετάλλια:
• Βελέντζας Δημήτριος 1ος 200 ελεύθερο και 100 πεταλούδα, 2ος 50 ελεύθερο και 3ος 50 πεταλούδα κατηγορία 15 – 17 ετών. • Χατζηαλεξίου Γεωργία 1η 200 πρόσθιο, 2η στα 50 και 100 πρόσθιο κατηγορία 15 – 17 ετών. • Τσιακρίγκινα – Μουράτ Αλεξάνδρα 2η στα ύπτιο , 3η 50 και 200 ύπτιο κατηγορία 15 – 17 ετών. • Σφυρόπουλος Ιωάννης 3ος 50 – 100 – 200 πρόσθιο κατηγορία 15 – 17 ετών. • Λιάσκου Βασιλική 2η 50 ύπτιο και 3η 100 ύπτιο κατηγορία 13 – 14 ετών. • Γλωσσιώτης Ορέστης 1ος στα 100 πεταλούδα κατηγορία 11 – 12 ετών. • 2η Θέση στα 4Χ50 ΜΟ γυναικών και 3η στα Θέση στα 4Χ50 ελεύθερο γυναικών με τις (Τσιακρίγκινα – Μουράτ Αλεξάνδρα – Χατζηαλεξίου Γεωργία – Λιάσκου Βασιλική – Γλωσσιώτη Κωνσταντίνα)
Οι υπόλοιπες συμμετοχές: • Καρράς Κωνσταντίνος • Συκάς Γεώργιος • Γλωσσιώτης Ευάγγελος • Καρρά Δανάη • Κοτσίφη Αγγελίνα • Ράζου Κατερίνα • Γλωσσιώτη Κωνσταντίνα Επίσης, στις σκυταλοδρομίες 4Χ100 ελεύθερο ανδρών και 4Χ50 ΜΟ ανδρών, ο Ευβοϊκός ΓΑΣ και το ΑΟ Αιγάλεω συμμετείχαν με μικτή ομάδα και κατέκτησαν την 1η θέση.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση σε αυτές τις τεχνολογίες θα επιτρέψει σε εμάς να επεξεργαστούμε δεδομένα όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.
Λειτουργικά
Πάντα ενεργό
Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση είναι απολύτως απαραίτητη για τον νόμιμο σκοπό της δυνατότητας χρήσης συγκεκριμένης υπηρεσίας που ζητείται ρητά από τον συνδρομητή ή τον χρήστη ή με αποκλειστικό σκοπό τη μετάδοση επικοινωνίας μέσω δικτύου ηλεκτρονικών επικοινωνιών.
Προτιμήσεις
Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση είναι απαραίτητη για τον νόμιμο σκοπό της αποθήκευσης προτιμήσεων που δεν ζητούνται από τον συνδρομητή ή τον χρήστη.
Στατιστικά
Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση που χρησιμοποιείται αποκλειστικά για στατιστικούς σκοπούς.Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση που χρησιμοποιείται αποκλειστικά για ανώνυμους στατιστικούς σκοπούς. Χωρίς κλήτευση, η εθελοντική συμμόρφωση εκ μέρους του Παρόχου Υπηρεσιών Διαδικτύου ή πρόσθετες καταγραφές από τρίτο μέρος, οι πληροφορίες που αποθηκεύονται ή ανακτώνται για το σκοπό αυτό από μόνες τους δεν μπορούν συνήθως να χρησιμοποιηθούν για την αναγνώρισή σας.
Εμπορικής Προώθησης
Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση απαιτείται για τη δημιουργία προφίλ χρηστών για την αποστολή διαφημίσεων ή για την καταγραφή του χρήστη σε έναν ιστότοπο ή σε διάφορους ιστότοπους για παρόμοιους σκοπούς εμπορικής προώθησης.