Από νωρίς είχε ριχτεί στην προεκλογική μάχη η Κατερίνα Καζάνη, κρατώντας παρά την δυναμικότητά της πάντα χαμηλούς τόνους. Πάντα προσηνής μα και μαχητική αλλά και με διακριτικότητα, συνάμα. Όπως είναι και στην ζωή της. Η Γυναικολόγος του Νοσοκομείου Χαλκίδας, μια γυναίκα με αέναη δράση και παρουσία στα κοινωνικά δρώμενα αλλά και στην καθημερινή μάχη της ιατρικής έδωσε την μάχη και κέρδισε . Αυτή την φορά στην πολιτική .
Αμέσως μετά την επίσημη ανακοίνωση της υποψηφιότητάς της, η Κατερίνα Καζάνη είχε δηλώσει σε ανάρτησή της
"Υπηρετώντας όλα αυτά τα χρόνια με πίστη και αγάπη την ιατρική επιστήμη από σήμερα καλούμαι να υπηρετήσω με τις ίδιες πάντα αρετές και περίσσιο ζήλο τις αρχές για μία προοδευτική αλλαγή της χώρας μας.
Ευχαριστώ τον πρόεδρο του ΠΑΣΟΚ – Κινήματος Αλλαγής, Νίκο Ανδρουλάκη, και τα μέλη της Κεντρικής Πολιτικής Επιτροπής για την εμπιστοσύνη τους να με θέσουν υποψήφια βουλευτή στο νομό της Εύβοιας. Θα ήθελα, επίσης, να ευχαριστήσω όλους όσοι είναι δίπλα μου και συμμερίζονται την αγάπη μου για την Εύβοια και την πρόθεση μου να προσφέρω.
Σκοπός μου είναι να εκπροσωπήσω το νομό μου δυναμικά σε όλους τους τομείς, με έμπνευση για νέες ιδέες και πολλή δουλειά για τη συνολική του ανάπτυξη".
Ο λαός της Εύβοιας την εκτίμησε την πίστεψε και με την ψήφο του την έστειλε στο Ελληνικό Κοινοβούλιο . Σιδεροκέφαλη ! Εκ μέρους της ομάδας του Evia Woman. Κάθε γυναίκα σε θέση ευθύνης αναβαθμίζει τον ρόλο μας και στέλνει πολλαπλά μηνύματα στην κοινωνία μας.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση σε αυτές τις τεχνολογίες θα επιτρέψει σε εμάς να επεξεργαστούμε δεδομένα όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.
Λειτουργικά
Πάντα ενεργό
Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση είναι απολύτως απαραίτητη για τον νόμιμο σκοπό της δυνατότητας χρήσης συγκεκριμένης υπηρεσίας που ζητείται ρητά από τον συνδρομητή ή τον χρήστη ή με αποκλειστικό σκοπό τη μετάδοση επικοινωνίας μέσω δικτύου ηλεκτρονικών επικοινωνιών.
Προτιμήσεις
Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση είναι απαραίτητη για τον νόμιμο σκοπό της αποθήκευσης προτιμήσεων που δεν ζητούνται από τον συνδρομητή ή τον χρήστη.
Στατιστικά
Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση που χρησιμοποιείται αποκλειστικά για στατιστικούς σκοπούς.Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση που χρησιμοποιείται αποκλειστικά για ανώνυμους στατιστικούς σκοπούς. Χωρίς κλήτευση, η εθελοντική συμμόρφωση εκ μέρους του Παρόχου Υπηρεσιών Διαδικτύου ή πρόσθετες καταγραφές από τρίτο μέρος, οι πληροφορίες που αποθηκεύονται ή ανακτώνται για το σκοπό αυτό από μόνες τους δεν μπορούν συνήθως να χρησιμοποιηθούν για την αναγνώρισή σας.
Εμπορικής Προώθησης
Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση απαιτείται για τη δημιουργία προφίλ χρηστών για την αποστολή διαφημίσεων ή για την καταγραφή του χρήστη σε έναν ιστότοπο ή σε διάφορους ιστότοπους για παρόμοιους σκοπούς εμπορικής προώθησης.