Αποτροπιασμό και σοκ προκαλούν οι εικόνες από το βανδαλισμένο Γυμνάσιο Δροσιάς. Οι εικόνες από το πρωτοφανές περιστατικό αποτυπώνουν σχεδόν μίσος για το σπίτι της μάθησης που μόνο προβληματισμό και ανησυχία έχουν ως αποτέλεσμα όπως άλλωστε σημειώνει και στην ανάρτησή του ο αντιδήμαρχος Δροσιάς Κώστας Καρβούνης.
Το βράδυ της Μεγ. Πέμπτης το Γυμνάσιο Δροσιάς δέχθηκε βανδαλισμό από άγνωστα (προς το παρόν) πρόσωπα. Τις μεγαλύτερες ζημιές υπέστη η αίθουσα εκδηλώσεων του Γυμνασίου, ενώ έγινε διάρρηξη και στο κυλικείο του σχολείου. Δεν θα προβώ σε λοιπούς σχολιασμούς, αναμένοντας το πόρισμα της ασφάλειας. Δεν μπορώ να διανοηθώ, ότι οι παράνομες αυτές ενέργειες έχουν γίνει από παιδιά της Δροσιάς. Η καταστροφή σχολείων δεν αποτελεί “διαμαρτυρία” ούτε μαγκιά. Όταν πλήττεις τα κέντρα μάθησης και εκπαίδευσης, στοχεύεις στο μέλλον της μαθητικής νεολαίας. Το σχολείο αποτελεί περιουσία των μαθητών και ως τέτοια πρέπει να προστατεύεται από όλους μας. Μόνο θλίψη !!! Γυμνάσιο Δροσιάς Μεγ. Παρασκευή 14 Απριλίου 2023
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση σε αυτές τις τεχνολογίες θα επιτρέψει σε εμάς να επεξεργαστούμε δεδομένα όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.
Λειτουργικά
Πάντα ενεργό
Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση είναι απολύτως απαραίτητη για τον νόμιμο σκοπό της δυνατότητας χρήσης συγκεκριμένης υπηρεσίας που ζητείται ρητά από τον συνδρομητή ή τον χρήστη ή με αποκλειστικό σκοπό τη μετάδοση επικοινωνίας μέσω δικτύου ηλεκτρονικών επικοινωνιών.
Προτιμήσεις
Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση είναι απαραίτητη για τον νόμιμο σκοπό της αποθήκευσης προτιμήσεων που δεν ζητούνται από τον συνδρομητή ή τον χρήστη.
Στατιστικά
Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση που χρησιμοποιείται αποκλειστικά για στατιστικούς σκοπούς.Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση που χρησιμοποιείται αποκλειστικά για ανώνυμους στατιστικούς σκοπούς. Χωρίς κλήτευση, η εθελοντική συμμόρφωση εκ μέρους του Παρόχου Υπηρεσιών Διαδικτύου ή πρόσθετες καταγραφές από τρίτο μέρος, οι πληροφορίες που αποθηκεύονται ή ανακτώνται για το σκοπό αυτό από μόνες τους δεν μπορούν συνήθως να χρησιμοποιηθούν για την αναγνώρισή σας.
Εμπορικής Προώθησης
Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση απαιτείται για τη δημιουργία προφίλ χρηστών για την αποστολή διαφημίσεων ή για την καταγραφή του χρήστη σε έναν ιστότοπο ή σε διάφορους ιστότοπους για παρόμοιους σκοπούς εμπορικής προώθησης.