Το σχολείο είναι σε αναστολή λειτουργίας από τη Δευτέρα, ενώ πριν μια εβδομάδα είχαν ξαναβρεί οχιές μέσα στον χώρο του νηπιαγωγείο Βασιλουδίου, στον Λαγκαδά . Τα φίδια βρίσκονταν μέσα σε αίθουσα! Με εντολή του δημάρχου υπάρχουν σκέψεις μετεγκατάσταση του νηπιαγωγείου για την ασφάλεια των παιδιών.
![](https://eviawoman.gr/wp-content/uploads/2022/10/oxies-sxoleio-1024x575.webp)
. Ο αντιδήμαρχος Λαγκαδά, μιλώντας στο OPEN,είπε ότι με το που άνοιξε το σχολείο εντοπίστηκαν στον χώρο τρεις οχιές. Αμέσως κάλεσαν την πυροσβεστική και τις απομάκρυνε. Μόνο η μία ήταν ζωντανή.
![](https://eviawoman.gr/wp-content/uploads/2022/10/IMG_7715.jpg)
Όπως είπε, έγιναν όλες οι εργασίες που χρειάζονταν για καθαρισμό του χώρου και τοποθετήθηκαν απωθητικά και παγίδες, τόσο την προηγούμενη Παρασκευή που τις εντόπισαν πρώτη φορά, όσο και τώρα.
Ο αντιδήμαρχος εκτιμά ότι μπορεί να φωλιάζουν στα κεραμίδια. Με εντολή του δημάρχου σκέφτονται, επίσης, την μετεγκατάσταση του νηπιαγωγείου για την ασφάλεια των παιδιών.