Η Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας διοργάνωσε για δεύτερη συνεχή χρονιά τη δράση: «Εβδομάδα Ευαισθητοποίησης για τα Άτομα με Αναπηρία», με σύνθημα: «Όλοι Μαζί – Όλοι Ίσοι».
Πρόκειται για μια εκστρατεία ευαισθητοποίησης, η οποία επαναλαμβάνεται και φέτος σε συνεργασία με την Εθνική Συνομοσπονδία ΑμεΑ, την Ελληνική Παραολυμπιακή Επιτροπή και με πολλούς Παραολυμπιονίκες.
Η δράση υλοποιήθηκε με την υποστήριξη της δομής «Γέφυρα» της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας και σε συνεργασία με δήμους, φορείς, αθλητικούς συλλόγους της Στερεάς Ελλάδας και παραρτήματα του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού.
“Στην όμορφη και γεμάτη συναισθήματα εκδήλωση της Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας , με τα δικά μας παιδιά, των ΚΔΑΠ Δήμου Χαλκιδέων , του Άνθρωπος Ελπίδα Πολιτισμός Α.με.Α , του ΚΔΑΠ ΜΕΑ Ο Δρόμος των Χρωμάτων , συλλόγων της πόλης και των ειδικών σχολείων και δημοτικών σχολείων”, δήλωσε η Έλενα Βάκα
Επικαιρότητα
- Χαλκίδα: “Άνοιξε τις πύλες του” το Φεστιβάλ Γαστρονομίας – Πάρε μια γεύση… (βίντεο-φωτο)
- Σκύρος: Τα χρώματα του δειλινού “αγκαλιάζουν” το πλοίο “Αχιλλέας” που σαλπάρει από το λιμάνι της Λιναριάς (βίντεο)
- Χαλκίδα: 120 χρόνια κλείνει ο Εμπορικός Σύλλογος (βίντεο)
- Χαλκίδα: Το παζάρι της Αγίας Παρασκευής – Η αρχή 160 χρόνια πριν…!
- Όσιος Ιωάννης ο Ρώσσος : Μάγεψαν οι Καππαδόκες – Μοναδική μουσική βραδιά στον αύλειο χώρο του Ιερού Προσκυνήματος στο Προκόπι (βίντεο – φωτο)
- Β. Εύβοια: Η γιορτή της μουσικής και του χορού -Όλες οι εκδηλώσεις από 20 Ιουλίου
- Η θρυλική δεκαετία των 80s “επέστρεψε” από τα Κ.Δ.Α.Π ΜεΑ του Δήμου Χαλκιδέων – Υπέροχη παράσταση (φωτο)
- Εύβοια – Έκτακτο δελτίο καιρού: Καύσωνας μέχρι της 19 Ιουλίου– Έως και 42 βαθμούς ο υδράργυρος