Στις 24 και 25 Ιουνίου από τις 10:00 έως τις 22:00 στην Χαλκίδα στην αίθουσα Αριστοτέλης του Δημαρχείου, στην παραλία της Χαλκίδας θα πραγματοποιηθεί η φιλανθρωπική εκδήλωση “Ο κήπος των ευχών του Αλέξανδρου 2023″ για την ενίσχυση του συλλόγου “Να θυμάσαι θα ξαναβγεί ο ήλιος Αλέξανδρος” για παιδιά με νεοπλασματικές οι άλλες σοβαρές για την υγεία τους ασθένειες.
Οι παρευρισκόμενοι θα μπορούν να προσφέρουν όποιο ποσό θέλουν και θα αγοράζουν έναν ηλίανθο στον οποίο θα γράφουν σ’ ένα καρτελάκι που θα έχει επάνω του μια ευχή. Έπειτα θα τοποθετούν στο γκαζόν τον ήλιο τους κι έτσι θα δημιουργηθεί ένας ολόκληρος κήπος ευχών. Οι παρευρισκόμενοι θα έχουν την δυνατότητα να γίνουν επίσης δότες μυελού των οστών καθώς εκεί θα βρίσκονται εθελοντές του ΚΕΔΜΟΠ-“Χάρισε ζωή”
Την πρώτη ημέρα της εκδήλωσης θα πραγματοποιηθεί από το κλιμάκιο αιμοληψίας του Γενικού Νοσοκομείου Χαλκίδας από τις 9:00 έως τις 13:00 αιμοληψία για την τράπεζα αίματος Αλέξανδρος Δαρδώνης.
Όσοι από εσάς θέλετε να βάλετε έναν ήλιο στον κήπο μας αλλά δεν θα μπορέσετε να παρευεθείτε μπορείτε να κάνετε κατάθεση στον τραπεζικό λογαριασμό του συλλόγου γράφοντας αιτιολογία κατάθεσης Κήπος ευχών και μια ευχή σας. Τράπεζα Πειραιώς. GR80 01715790006579162716093 Σύλλογος γονέων κηδεμόνων και φίλων παιδιών με νεοπλασματική ή άλλη σοβαρή για την υγεία τους ασθένεια Θα ξαναβγεί ο ήλιος. Αλέξανδρος.
Σας περιμένουμε όλους να φτιάξουμε μαζί τον πιο όμορφο κήπο
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση σε αυτές τις τεχνολογίες θα επιτρέψει σε εμάς να επεξεργαστούμε δεδομένα όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.
Λειτουργικά
Πάντα ενεργό
Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση είναι απολύτως απαραίτητη για τον νόμιμο σκοπό της δυνατότητας χρήσης συγκεκριμένης υπηρεσίας που ζητείται ρητά από τον συνδρομητή ή τον χρήστη ή με αποκλειστικό σκοπό τη μετάδοση επικοινωνίας μέσω δικτύου ηλεκτρονικών επικοινωνιών.
Προτιμήσεις
Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση είναι απαραίτητη για τον νόμιμο σκοπό της αποθήκευσης προτιμήσεων που δεν ζητούνται από τον συνδρομητή ή τον χρήστη.
Στατιστικά
Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση που χρησιμοποιείται αποκλειστικά για στατιστικούς σκοπούς.Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση που χρησιμοποιείται αποκλειστικά για ανώνυμους στατιστικούς σκοπούς. Χωρίς κλήτευση, η εθελοντική συμμόρφωση εκ μέρους του Παρόχου Υπηρεσιών Διαδικτύου ή πρόσθετες καταγραφές από τρίτο μέρος, οι πληροφορίες που αποθηκεύονται ή ανακτώνται για το σκοπό αυτό από μόνες τους δεν μπορούν συνήθως να χρησιμοποιηθούν για την αναγνώρισή σας.
Εμπορικής Προώθησης
Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση απαιτείται για τη δημιουργία προφίλ χρηστών για την αποστολή διαφημίσεων ή για την καταγραφή του χρήστη σε έναν ιστότοπο ή σε διάφορους ιστότοπους για παρόμοιους σκοπούς εμπορικής προώθησης.