Η εκδήλωση κοπής της πρωτοχρονιάτικης πίτας του Ομίλου Αντισφαίρισης Χαλκίδας και η βράβευση των αθλητών/τριών του που διακρίθηκαν το 2022, πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 28/1/23 στο Ξενοδοχείο Παλίρροια, με την παρουσία πλήθους κόσμου, μελών, αθλητών, προπονητών, γονέων και φίλων της αντισφαίρισης.
![](https://eviaonline.gr/wp-content/uploads/2023/01/20230129_105402-1024x879.jpg)
Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους οι πρώην βουλευτές Εύβοιας κ.κ. Κ. Μαρκόπουλος και Δ. Αναγνωστάκης, η πρώην Γ. Γ. του Υπ. Δικαιοσύνης, ο Δημοτικός Σύμβουλος κ. Β. Καθαροσπόρης και ο Αντιδήμαρχος Κύμης κ. Αλ. Θεόδωρου. Ο Πρόεδρος του ΟΑΧ Γρ. Δάσκος στη ομιλία αναφέρθηκε στη δραστηριότητα του ΟΑΧ κατά το 2022 καθώς και στον προγραμματισμό για το 2023.
![](https://eviaonline.gr/wp-content/uploads/2023/01/20230129_105339-963x1024.jpg)
Στην εκδήλωση βραβεύτηκαν οι αθλητές/τριες της αγωνιστικής ομάδας του ΟΑΧ Πετρόπουλος Αριστείδης, Δάσκος Κων/νος, Μιχάλης Βασίλης, Κάλφας Απόστολος , Πιτσινή Φωτεινή και Τσεκούρα Μαρία για την πολυετή προσφορά τους στο σύλλογο. Βραβεύτηκαν επίσης ο αθλητής Τσακανίκας Κωνσταντίνος για την κατάκτηση τριών πρώτων θέσεων σε πρωταθλήματα Ε3 κατηγορίας Α12 και η Τσεκούρα Έλενα για την κατάκτηση δύο πρώτων θέσεων σε πρωταθλήματος Ε3 κατηγορίας Κ12 και Κ14. Η εκδήλωση ολοκληρώθηκε με την απονομή Διπλωμάτων στους αθλητές/τριες των ακαδημιών του ΟΑΧ.