Συσπειρωμένοι και οργανωμένοι είναι οι γονείς και οι δάσκαλοι του Δημοτικού Σχολείου Ν. Λαμψάκου, με τον δε Σύλλογο γονέων να απαρτίζεται από μαμάδες κεφάτες, δημιουργικές και με όρεξη να αφήσουν τις καλύτερες αναμνήσεις στα μαθητικά χρόνια των παιδιών τους!
Η γιορτή που οργάνωσαν σε συνεργασία και με τους δασκάλους, όχι μόνο για το δικό τους σχολείο, αλλά και για το παρακείμενο, καθώς και για τους περαστικούς, άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις!
Οργανωμένες, με όρεξη και κέφι, την Παρασκευή 24/2 οι μαθητές απόλαυσαν σουβλάκια, ντυμένοι με τις αγαπημένες αποκριάτικες στολές τους, ενώ χόρεψαν και ξεφάντωσαν με την καρδιά τους.
Δείτε το ευχαριστήριο για τους ανθρώπους που στάθηκαν αρωγοί στην διοργάνωση της γιορτής!
Αγαπητοί γονείς, την Παρασκευή 24/02/2023 πραγματοποιήθηκε μια μικρή αποκριάτικη γιορτούλα στον προαύλιο χώρο του σχολείου. Με μουσική και χαρούμενη διάθεση προσφέραμε σουβλάκια με πιτούλες και πατάτες στους μαθητές Χορέψαμε, γελάσαμε και ξεφαντώσαμε με την καρδιά μα, ενώ μαθητές και δάσκαλοι γίναμε ένα!
Ευχαριστούμε από καρδιάς τον κ. ΚΑΛΑ’Ι’ΤΖΟΓΛΟΥ με τη σύζυγό του κ.ΒΡΑΚΑ που ανέλαβαν το ψήσιμο στο κατάστημα τους Μεζεδοπωλείο Σχολαρχείο και μας παραχώρησαν το ειδικό θερμπομποξ που τα διατήρησε ζεστά και λαχταριστά έως το τέλος.
Οι πατάτες και οι πίτες ήταν μια ευγενική χορηγία τους. Ποτηράκια μας προσέφεραν η πιτσαρία Ελλήσποντος και αλλά και ο Φούρνος Τσατάλμπασης. Ευχαριστούμε θερμά και την κ.Γιώτα Διαμαντή για την πολύτιμη βοήθεια της στο καθάρισμα μετά το τέλος της γιορτής, καθώς και την κ. Σπυριδούλα για τη μεταφορά 350 τεμαχίων από σουβλάκια, αλλά και το Κρεοπωλείο Τάσος για τη φύλαξη τους στην σωστή θερμοκρασία. Ευχόμαστε ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ ,ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΙ ΕΥΗΜΕΡΙΑ σε όλους.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση σε αυτές τις τεχνολογίες θα επιτρέψει σε εμάς να επεξεργαστούμε δεδομένα όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.
Λειτουργικά
Πάντα ενεργό
Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση είναι απολύτως απαραίτητη για τον νόμιμο σκοπό της δυνατότητας χρήσης συγκεκριμένης υπηρεσίας που ζητείται ρητά από τον συνδρομητή ή τον χρήστη ή με αποκλειστικό σκοπό τη μετάδοση επικοινωνίας μέσω δικτύου ηλεκτρονικών επικοινωνιών.
Προτιμήσεις
Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση είναι απαραίτητη για τον νόμιμο σκοπό της αποθήκευσης προτιμήσεων που δεν ζητούνται από τον συνδρομητή ή τον χρήστη.
Στατιστικά
Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση που χρησιμοποιείται αποκλειστικά για στατιστικούς σκοπούς.Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση που χρησιμοποιείται αποκλειστικά για ανώνυμους στατιστικούς σκοπούς. Χωρίς κλήτευση, η εθελοντική συμμόρφωση εκ μέρους του Παρόχου Υπηρεσιών Διαδικτύου ή πρόσθετες καταγραφές από τρίτο μέρος, οι πληροφορίες που αποθηκεύονται ή ανακτώνται για το σκοπό αυτό από μόνες τους δεν μπορούν συνήθως να χρησιμοποιηθούν για την αναγνώρισή σας.
Εμπορικής Προώθησης
Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση απαιτείται για τη δημιουργία προφίλ χρηστών για την αποστολή διαφημίσεων ή για την καταγραφή του χρήστη σε έναν ιστότοπο ή σε διάφορους ιστότοπους για παρόμοιους σκοπούς εμπορικής προώθησης.