Κατά τη διάρκεια εκδήλωσης που έλαβε χώρα στις 18 Αυγούστου 2022, στην Πωγωνιανή, ο Γενικός Γραμματέας της ΕΛΟΠΥ, κ. Ιωάννης Χεκίμογλου, παρέλαβε τιμητική πλακέτα για την πολύτιμη στήριξη της ΕΛΟΠΥ στις δύο δομές της Οργάνωσης «Κιβωτός του Κόσμου», στον Νομό Ιωαννίνων.
Την ΕΛΟΠΥ εκπροσώπησε και η Διευθύντρια Επικοινωνίας και Δημοσίων Σχέσεων, κα Ισμήνη Μπογδάνου, ενώ στην εκδήλωση παρευρέθηκαν, επίσης, ο πάτερ Αντώνιος, εμπνευστής της Κιβωτού, η Διοίκηση της Οργάνωσης και τοπικοί φορείς. Τιμητική πλακέτα για τη συνδρομή τους έλαβαν και πολλοί άλλοι χορηγοί.
Υπενθυμίζεται ότι τον Φεβρουάριο του 2022, η ΕΛΟΠΥ, ανταποκρινόμενη στις επιθυμίες των παιδιών, εγκατέστησε μπασκέτες στη δομή στην Πωγωνιανή και εξοπλισμό βόλεϊ στη δομή στην Κόνιτσα, με τη συνδρομή των εταιρειών ΜΕΒΓΑΛ, Δ. ΝΟΜΙΚΟΣ και KROP. Παράλληλα, η ΕΛΟΠΥ προσφέρει συστηματικά φρέσκα ψάρια ελληνικής ιχθυοκαλλιέργειας για τα γεύματα των 45 παιδιών, εντάσσοντας σταθερά στη διατροφή τους ένα προϊόν υψηλής διατροφικής αξίας.